Velvets

Thanks to its dense nature, our velvets block light, heat/cold and sound from outside all day long. Velvets leave a luxurious and natural effect in your home thanks to its unique touch and softness feature. We have a variety of velvets and due to their light blocking properties they can be used as blackouts , dimouts or light shaders. We have an integrated production facility, so we have control over the quality of yarn production, knitting and all finishing processes.

We have a wide color selection and keep stocks of each color to give roll by roll service on a very short shipment term. We also supply a wide variety of widths from 140 cm up to 330 cm. This gives our customers solutions for all kinds of usage. Our velvets can also be used as stage curtains, acoustic curtains for theaters, opera houses and concert halls.

KADİFE PERDELER

Özellikle fon perde üretiminde sıkça kullanılan kadife, opaklığı sayesinde gündüzleri dışarıdan gelen ışığı çok az geçirir. Ancak zaman geçtikçe diğer kadifeler formunu ve yumuşaklığını kaybedebilir. Arlon olarak kadife ürünlerimizde iplikten kumaş noktasına kadar üretim sürecinde olmamız, ürün kalitemizi sektörde farklı bir noktaya koymaktadır.

Arlon kadife perdeler 300 cm standart ende olup 330 cm enine kadar üretilebilir. Bu özellik yüksek tavanlı evler için dekoratif çözümler sunar. Tiyatro, opera ve konser salonlarının sahne perdesi ve akustik perde olarak da kullanılabilir.

BASKILI KADİFELER

Kadife kumaşlarımıza çeşitli işlemlerde bulunarak baskı uygulayabilmekteyiz. Ürettiğimiz baskılı kumaşlarımızın eni uygulamadan sonra baskı çeşidine göre 280 cm ile 295 cm arasında olabilmektedir.

Baskılı kadife ürünlerimiz ev tekstili, sahne alanları, oteller gibi alanlarda kullanılabilmektedir.

FR KADİFE PERDELER

Kumaş üretim sürecinde kullandığımız özel iplikler sayesinde, FR perdelerimiz daha geç ve daha yüksek ısılarda yanmaktadır. Güç tutuşur özellikli FR (flame retardant) kadifeler; otel, konser alanları, tiyatro ve sinema salonları gibi yangın çıkma riski daha yüksek olan alanlarda kullanıma uygun olarak üretmekteyiz.

RECYCLE KADİFE PERDELER

Geri dönüşüm sayesinde tekrar kullanıma kazandırılmış ham maddelerden ürettiğimiz recycle perdeler ile çevre politikamız doğrultusunda müşterilerimize doğa dostu ürünler sunmaktayız.